Reklama w internecie

2011-07-15 14:18

Coraz więcej firm i kontrahentów porzuca typowe metody reklamy, czyli zawiadomienia w prasie, telewizji, na billboardach czy w radiu. Wskazuje za to najmłodsze i najprędzej rozkręcające się środowisko – Internet. 

 

W jaki sposób można reklamować się w Internecie? Najbardziej pierwotnym i zbliżonym do pozostałych postaci reklamy sposobem jest wykupienie obszaru reklamowego w danym serwisie internetowym i zamieszczenie tam swojej reklamy z odnośnikiem do witryny internetowej przedsiębiorstwa. Strategia ta może jest skuteczna, jeżeli reklamę zamieścimy w ogromnym i popularnym serwisie wizytowanym przez setki internautów dziennie, niestety im większa liczba odbiorców, tym cena wyższa.

 

Odmiennym sposobem zdobywającym w minionych latach olbrzymią sławę jest wykupienie linków sponsorowanych. Polega to na tym, że gdy użytkownik podaną przez nas frazę wprowadzi do wyszukiwarki, pierwsze kilka wyników to będą reklamy. Kolosalnym walorem tej metody jest proste trafienie do właściwej grupy docelowej jak również odmienny sposób naliczania opłat. Często wykorzystuje się w takim przypadku metodę PPM, czyli należność za jednorazowe kliknięcie w ogłoszenie. W ten sposób łatwiej nadzorować budżet reklamy jak również w miarę potrzeby można bez kłopotu poszerzać bądź zawężać liczbę konsumentów.

 

Nieważne, jaką procedurę obierzemy, należy pamiętać, że ogłaszanie się w Internecie znacząco różni się od tradycyjnych procedur. Odpowiednie wykorzystanie rosnącego potencjału sieci pozwala na uzyskanie znacznie wyższych rezultatów przy niższych nakładach. Pamiętaj, że przyciągające wzrok hasło reklamowe to połowa sukcesu!