Optymalizacja strony

2011-07-15 22:08

Co zrobić, ażeby kierowany przez nas serwis cieszył się sławą a także miał wysoką liczbę wyświetleń? Ciekawe, unikalne artykuły? Schludny i czytelny design strony? W przypadku sklepu wielki asortyment i niskie ceny? Na pewno wszystkie te czynniki są znaczące, lecz co z tego, jeżeli nikt nie będzie mógł trafić na naszą witrynę przez wyszukiwarkę? Aby to umożliwić, należy zająć się optymalizacją strony. 

 

Przebieg optymalizacji witryn jest określany także pozycjonowaniem, w skrócie SEO. Chodzi o to, aby po wpisaniu odpowiedniej frazy odnośnik do naszej witryny znalazł się jak najwyżej w rezultatach wyszukiwania. Ażeby nam się to udało, należy działać dokładnie według określonych reguł. Przede wszystkim należy odgadnąć regułę działania algorytmów w wyszukiwarkach.

 

Optymalizację należy rozpocząć od wyboru słów kluczowych, dzięki którym można będzie trafić na naszą witrynę. Im popularniejsze frazy, tym trudniej wypozycjonować serwis. Z kolei mało atrakcyjne wyrażenia nie zapewniają masowej wielkości wyświetleń. Po wybraniu słów nadrzędnych powinno się zoptymalizować kod witryny. Chodzi o to, aby uprościć robotom indeksującym jej przeskanowanie i umiejscowienie wyżej w rezultatach wyszukiwania. Trzeba trzymać się prawidłowych standardów internetowych, zasadnicza też jest prędkość ładowania strony.

 

Kolejnym krokiem jest optymalizacja esencji. Ma być czytelna dla wizytujących. Poza tym należy w treść wplatać wybierane przez nas słowa nadrzędne. Na koniec należy polepszyć konstrukcję wewnętrzną odsyłaczy. Im ich siatka jest gęstsza, tym lepiej będzie pozycjonowana nasza witryna.