Oferta Google

2011-07-15 22:15

Dla wielu Google jest synonimem Internetu. Wszelkie surfowanie w sieci rozpoczynają od wizyty na witrynie tej wyszukiwarki. Jednak Google to nie tylko wyszukiwarka. Spółka oferuje o wiele więcej usług, nie wszyscy o nich wiedzą.

 

Największym triumfem Google w ostatnich latach było wypuszczenie autorskiej przeglądarki Google Chrome. Przypomina bardzo wyszukiwarkę- jest łatwa w użyciu, prędka i oferuje niewiele możliwości. Prędko zyskała zaufanie wśród internautów i jest dziś trzecią najczęściej używaną przeglądarką na świecie.


Odmiennym potężnym osiągnięciem Google jest udostępnienie bezpłatnych skrzynek pocztowych o dużej pojemności. Mowa naturalnie o bardzo popularnym Gmailu. Jego pojawienie się wstrząsnęło rynkiem, danie użytkownikom 1GB miejsca na skrzynce w czasach, gdy standardem było 16MB było rewolucją. Jeśli dodać do tego fantatyscznie efektywny filtr antyspamowy, posiadamy odpowiedź na pytanie o tajemnicę sukcesu usługi.

 

Kolejnym interesującym programem oferowanym przez Google jest przeglądarka graficzna Picasa. Ta prędka i pokaźna aplikacja też cieszy się wysoką sławą. Perspektywa prędkiej podstawowej edycji fotografii została doceniona przez laików, jak także przez profesjonalistów. Najciekawsza jest jednakże alternatywa szybkiego uploadu fotosów na serwer Google. W ten sposób nie trzeba się kłopotać szukaniem adekwatnego serwera, można skorzystać z najdogodniejszej i najszybszej sieci serwerów na świecie, zupełnie za darmo!

 

To jedynie zaczątek długiej listy ogromnych sukcesów przedsiębiorstwa Google. Ciekawe, że wciąż wiele gości kojarzy jedynie ich wyszukiwarkę.