Narzedzia administracyjne Google

2011-07-19 14:51

 Google Analytics to jedno z narzędzi, które jest idealnie znane wszystkim, fachowym interaktywnym firmowm reklamowym. Jest to jeden z wielu towarów znanej marki Google i zajmuje on zaszczytne miejsce obok narzędzi takich jak między innymi AdWords, AdSense czy także Optymalizator strony internetowej. W praktyce wykorzystywanie przez pozycjonerów ukazywanego narzędzia Google Analytics umożliwia fachowcom niewyobrażalnie szczegółowy wgląd w aktualnie prowadzone przez nich przedsięwzięcia marketingowe. W zakresie analityki internetowej, webdesignerzy uzyskują więc możliwość wglądu w ruch mający miejsce w pozycjonowanej przez nich, stronie internetowej. Jest to niezbędne w przypadku chęci przeanalizowania podstawowych danych i zagadnień, jak również skutecznego rozplanowania strategii toczonych działań reklamowych. Dzięki Google Analytics fachowcy mogą dosłownie optymalizować strony internetowe WWW i sprawić, że serwisy internetowe będą w stanie wygenerować o wiele więcej konwersji niż aktualnie. Dla kontrahenta agencji interaktywnej wiąże się to zatem bezpośrednio z faktem podwyższenia liczby kontrahentów oraz uzyskania zamierzonego, jasnego efektu marketingowego.

Oczywiście narzędzie Google Analytics jest urządzeniem niesłychanie rozbudowanym, ale posiada ono kilka kluczowych, wartych omówienia funkcji. Po pierwsze umożliwia zmierzenie ROI (anglojęzyczny skrót powstały od słów return on investment) z reklam, czyli parametru wyznaczającego zwrot z inwestycji. Kolejną funkcją omawianego systemu jest przedstawienie graficzne danych, dzięki której webmaster ma możliwość tworzenia wizualizacji ścieżek bądź również wykresów ruchomych. Co więcej; sama wizualizacja danych daje też ogólny pogląd na panujące w wiadomej chwili, trendy.

 

Nie bez znaczenia pozostaje również dopasowany system raportowania. To właśnie dzięki niemu możliwe jest powstawanie szczegółowych raportów, które nie tylko umożliwią na doskonalenie kampanii, ale również zaprezentują potencjalnemu kontrahentowi interaktywnej agencji reklamowej, uzyskane jak do tej pory, wyniki prowadzonego przedsięwzięcia. Przy tym, w przypadku działania całej grupy pozycjonerów, narzędzie Google Analytics daje możliwość kontroli administracyjnej oraz tworzenia tak zwanych raportów e-mailowych. To właśnie dzięki wspomnianym raportom, pracującym w zespole webmasterom udzielone zostają tak istotne wszakże, informacje odnoszące się do prowadzonych dziś działań z zakresu promocji.