Kampanie rekalmowe w sieci

2011-07-15 16:29

Podstawowym celem wszelkich serwisów internetowych jest to, żeby otrzymywały jak największą liczbę wyświetleń. Żeby uzyskać popularność, internauci muszą mieć perspektywę nieskomplikowanego znajdowania witryny. Ażeby osiągnąć ten efekt, trzeba być wysoko w wynikach wyszukiwania fraz dotyczących aktywności serwisu. 


Istnieją dwie główne procedury osiągnięcia wysokiego miejsca w wynikach wyszukiwania. Pierwszym jest wykupienie odsyłaczy sponsorowanych na interesującą nas frazę. Jest to bardzo szybki sposób na reklamowanie serwisu. Użytkownik po wprowadzeniu danego wyrażenia natychmiastowo dojrzy naszą stronę. Jeśli posiada się interesujące hasło reklamowe, istnieje duża szansa, że pospiesznie skusi się na naszą ofertę. Procedura ta ma niestety jeden elementarny minus- wielu użytkowników nauczyło się omijać odnośniki sponsorowane szerokim łukiem, faworyzują korzystanie ze standardowych wyników wyszukiwania. Niektórzy używają szczegółowych filtrów blokujących wyświetlanie takich obwieszczeń.

 


Jest na to rada. Można spróbować stronę naturalnie wypozycjonować, ażeby zawsze znajdowała się wysoko w rezultatach wyszukiwania. Niestety ta strategia jest bardzo czasochłonna, efekty będą zauważalne po kilku miesiącach. Wiele osób zajmuje się zawodowo pozycjonowaniem i optymalizacją serwisów, zatrudnienie profesjonalisty jest doskonałym sposobem na szybkie wyciągnięcie strony na szczyt wyników wyszukiwania. Wiąże się to niestety z drugorzędnymi wydatkami, ale jeżeli praca zostanie świetnie wykonana, efekt będzie trwalszy aniżeli w wypadku odnośników sponsorowanych, a internauci chętniej będą wstępować na naszą witrynę.