Kampania PPC

2011-07-15 14:58

Kampania PPC jest formą kampanii reklamowej polegającą na wykupywaniu miejsca reklamowego w wyszukiwarkach internetowych bądź wyspecjalizowanych katalogach, reklamodawca płaci właścicielom witryny za każde wejście użytkownika w link. Po wpisaniu przez usera określonego wyrażenia, wyszukiwarka pokazuje reklam, które do niego pasują.

 

Zasadniczym założeniem takiej reklamy jest przyciągnięcie klienta do wejścia w naszą reklamę i przejścia na witrynę, do której odsyła. Jednym ze sposobów mierzenia sprawności oferty jest sprawdzenie, ile użytkowników skorzystało z oferty reklamowej, następnym czynnikiem jest określenie wejść w samą reklamę.

 

Przy tworzeniu reklamy PPM najistotniejsze jest to, żeby wyróżniała się od reklam konkurencji. W niemałych spisach trzeba oferować coś, czego nie oferują inni, inaczej zginie się w czeluści wyszukiwarki. Istotne, żeby podać swoje największe zalety w tytule anonsu, użytkownik nie ma chęci zagłębiać się w drobnostkową treść, preferuje mieć wszystko wręczone na tacy.

 

Czym możesz przyciągnąć potencjalnego klienta? Możesz zaproponowaćmniejsze opłaty niż konkurencja. Alternatywnym sposobem jest zaoferowanie kompleksowej pomocy technicznej, szybkiego i skutecznego kontaktu z miłą i pomocną obsługą. Niektórzy wychwalają w anonsie szeroki katalog produktów, zachęcający bardziej wymagających klientów, wtedy niska cena nie gra aż takiej roli. Nieistotne, jaką ścieżkę wybierzesz, musisz pamiętać, żeby skutecznie dotrzeć do możliwych klientów, powinno się idealnie wybrać tytuł.

Bądź świadom tego, że klient w natłoku danych królującym w internecie bardzo sprawnie segreguje dane, nieinteresujące oferty odrzuca bez głębszego zastanowienia w ułamku sekundy.