Czym są odnośniki sponsorowane

2011-07-15 16:12

Odnośniki sponsorowane ostatnio bardzo popularną odmianą reklamy w Internecie. Decyduje się na nie wiele osób pragnących rozpowszechnić swoje usługi. Jaka jest zasada operowania takich odnośników? Gdy użytkownik wprowadza daną frazę w wyszukiwarce, pierwsze kilka wyników (zazwyczaj jeden, maksymalnie trzy) to zakupione reklamy o tematyce podobnej do szukanego słowa. Osoba zamieszczająca reklamę płaci najczęściej ustaloną zapłatę od każdego kliknięcia, rzadziej wykorzystuje się należności niezmienne za ustalony czas wyświetlania ogłoszenia. Największym dostarczycielem i propagatorem odnośników sponsorowanych jest olbrzym z Mountain View- Google.

 

Dlaczego odnośniki sponsorowane cieszą się tak sporą popularnością wśród ludzi chcących się reklamować? Najważniejszym czynnikiem jest chyba to, że takie anonse automatycznie trafiają do jednostek zainteresowanych tematyką, a to dzięki powiązaniu reklamy z wpisywaną frazą. Odmiennym plusem odnośników sponsorowanych jest szybkość ich przygotowywania. Wystarczy wymyślić chwytliwy tytuł, krótki opis strony, a potem podać do niej odnośnik.

 

Dzięki zastosowaniu płatności za wszelkie kliknięcie prosto jest dozorować wydatek kampanii reklamowej i w razie konieczności można pospiesznie się wycofać. Taki wariant reklamowania się jest bardzo plastyczny, bowiem można bez kłopotu kierować budżetem kampanii, dołączyć zastępcze teksty reklamowe czy dodatkowe wyrażenia główne. Co więcej, jednostka sytuująca reklamę ma od razu dostęp do statystyk, co ułatwia analizę jej sprawności.

 

Dzięki monstrualnej ilości zalet odnośników sponsorowanych coraz więcej kontrahentów decyduje się na taką odmianę reklamy w Sieci.